SPEED TEST internetu - licencjonowane narzędzie do pomiaru prędkości internetu w Żarach i całym powiecie żarskim

Test prędkości Internetu w Żarach- jak go prawidłowo wykonać?

Aby przeprowadzić test prędkości internetu w Żarach, można postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Wybierz odpowiedni serwis do testowania prędkości internetu. Możesz skorzystać z jednego z popularnych serwisów takich jak Speedtest.net, Fast.com, czy Testmy.net.
 2. Upewnij się, że nic nie korzysta z łącza internetowego w Twoim domu. Zamknij wszelkie programy, które mogą pobierać lub wysyłać duże ilości danych, takie jak np. przeglądarki internetowe, programy pobierające, czy programy aktualizacyjne.
 3. Podłącz urządzenie do internetu za pomocą kabla ethernet lub WiFi.
 4. Uruchom wybrany przez siebie serwis testowy i poczekaj, aż zostanie wykonany test prędkości pobierania, wysyłania i opóźnienia (ping).
 5. Sprawdź wyniki testu i porównaj je z deklarowanymi parametrami Twojego łącza internetowego.
 6. Przeprowadź test kilkukrotnie, w różnych porach dnia i porównaj wyniki, aby uzyskać bardziej dokładne wyniki.

Z jakiego powodu opłaca się wykonać speed test w Żarach?

Wykonanie speed testu w Żarach może dostarczyć użytkownikowi informacji na temat jakości i prędkości połączenia z internetem w tym regionie. Test prędkości internetu w Żarach pozwala na określenie rzeczywistej prędkości łącza, która może różnić się od teoretycznej prędkości zakupionej od dostawcy usług internetowych. Wyniki testu umożliwiają także ocenę, czy prędkość połączenia jest wystarczająca dla użytkownika do realizacji swoich potrzeb internetowych, takich jak przeglądanie stron internetowych, oglądanie filmów online czy granie w gry sieciowe.

Jakie dane poznasz odpowiednio wykonując test prędkości internetu w Żarach?

Poprawnie wykonany test prędkości internetu w Żarach pozwala poznać wiele istotnych danych na temat łącza internetowego, w tym:

 1. Prędkość pobierania danych (download) - czyli ile danych można pobrać z internetu w ciągu jednej sekundy. Mierzona w megabitach na sekundę (Mbps) lub w kilobitach na sekundę (kbps).
 2. Prędkość wysyłania danych (upload) - czyli ile danych można przesłać z komputera do internetu w ciągu jednej sekundy. Mierzona w megabitach na sekundę (Mbps) lub w kilobitach na sekundę (kbps).
 3. Opóźnienia (ping) - czyli czas, jaki upływa od momentu wysłania sygnału zapytania do momentu otrzymania odpowiedzi. Mierzony w milisekundach (ms).
 4. Zmienność opóźnień (jitter) - czyli odchylenie standardowe czasu opóźnień. Mierzona w milisekundach (ms).

Te dane pozwalają na ocenę jakości łącza internetowego i pomagają w wyborze odpowiedniego planu internetowego dostosowanego do potrzeb użytkownika.

Czym jest download - prędkość pobierania danych?

Download to prędkość pobierania danych z internetu do naszego urządzenia. Oznacza to, że im wyższa prędkość download, tym szybciej możemy pobrać pliki, strony internetowe, multimedia, itp. Prędkość download mierzy się w megabitach na sekundę (Mbps) lub w kilobitach na sekundę (Kbps). W przypadku szybkiego łącza internetowego prędkości download wynoszą dzisiaj zwykle kilkadziesiąt lub nawet kilkaset Mbps.

Dla jakich czynności przeprowadzanych w sieci wysoka prędkość download ma znaczenie?

Wysoka prędkość download ma znaczenie dla wielu czynności wykonywanych w sieci, takich jak:

 1. Pobieranie plików - im wyższa prędkość pobierania, tym krócej musimy czekać na pobranie pliku.
 2. Strumieniowanie wideo - jeśli chcemy oglądać filmy i seriale w wysokiej rozdzielczości bez przerywania, potrzebujemy odpowiednio szybkiego internetu Airmax.
 3. Gry online - podczas gier online, niskie opóźnienia i wysoka szybkość pobierania pozwalają na szybsze ładowanie gry oraz minimalizują lag (zawieszenia).
 4. Praca zdalna - w przypadku pracy zdalnej, wysoka prędkość download pozwala na szybkie pobieranie plików, przesyłanie dużej ilości danych oraz wydajną pracę w chmurze.
 5. Korzystanie z aplikacji multimedialnych - wysoka prędkość download pozwala na płynne korzystanie z aplikacji multimedialnych, takich jak Skype, Zoom, czy Teams, zapewniając przy tym dobrej jakości obraz i dźwięk.

Upload - czym jest prędkość wysyłania danych?

Prędkość wysyłania danych (ang. upload speed) to parametr określający, jak szybko urządzenie może wysyłać dane do sieci internetowej. Jest to jedna z dwóch podstawowych wartości opisujących szybkość łącza internetowego (drugą jest download speed, czyli prędkość pobierania danych).

Upload speed jest szczególnie ważny dla osób, które często wysyłają pliki do internetu, na przykład poprzez przesyłanie ich na serwery, bądź też wykonują streamy wideo. Wysoka prędkość wysyłania danych pozwala na płynne przesyłanie informacji, a także na szybkie i wygodne udostępnianie plików w chmurze czy na serwerach.

Zmierz szybkość swojego łącza internetowego w Żarach, darmowym narzędziem speedtest do pomiaru prędkości transmisji upload i download

Zmienności opóźnienia - czym jest jitter?

Zmienność opóźnienia, nazywana jitterem, to miara fluktuacji czasu przesyłania pakietów danych w sieci. Jitter wyraża się jako odchylenie standardowe zmiennych czasowych opóźnień między pakietami danych przesyłanymi w sieci. Innymi słowy, jitter mówi nam o tym, jak bardzo różnią się czasy przesyłania kolejnych pakietów danych w sieci. Im mniejszy jitter, tym bardziej stabilne i przewidywalne są czasy przesyłania danych w sieci. Wysoki jitter może prowadzić do problemów z jakością połączenia, takich jak zniekształcenia dźwięku i obrazu w przypadku połączeń wideo lub problemów z jakością połączenia głosowego.

Opóźnienia - czym jest ping?

Ping to narzędzie służące do pomiaru czasu odpowiedzi (opóźnienia) między dwoma urządzeniami w sieci komputerowej. W praktyce oznacza to, że ping informuje nas, jak szybko komputer (lub inny urządzenie) wysyła zapytanie do innego urządzenia i otrzymuje odpowiedź z powrotem. Wynik pomiaru czasu w milisekundach określa opóźnienie (ping) między dwoma urządzeniami. Im mniejszy wynik, tym lepiej, ponieważ oznacza to szybszą wymianę informacji między urządzeniami. Ping jest szczególnie ważny dla gier online, gdzie szybkość reakcji jest kluczowa, oraz dla aplikacji wymagających dużej przepustowości sieci, takich jak wideo- i wideokonferencje.

Czy można ufać wynikom uzyskanym w wyniku testów prędkości Internetu w Żarach?

Wyniki testów prędkości internetu wykonanych w Żarach mogą być uznane za wiarygodne, o ile zostały przeprowadzone w sposób odpowiedni i z użyciem rzetelnych narzędzi. Warto jednak pamiętać, że wyniki testów są jedynie wskazówką prędkości połączenia w momencie, w którym test został wykonany, a rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak obciążenie sieci, odległość od centrali telekomunikacyjnej czy jakość kabli. Dlatego, jeśli zależy nam na stałej i szybkiej prędkości internetu, warto wybierać odpowiedniego dostawcę oraz plan taryfowy, który odpowiada naszym potrzebom.

O czym trzeba pamiętać, żeby test prędkości Internetu był wykonany właściwie?

 • Upewnij się, czy w tle nie pobierają się pliki do aktualizacji systemu - co mogłoby realnie wpływać na wiarygodność testu prędkości.
 • Dezaktywuj program antywirusowy na czas wykonania pomiaru, albowiem niektóre z tych systemów zabezpieczeń mają negatywny wpływ na wynik testu.
 • Jeśli router Wi-Fi jest podłączony do urządzenia typu bridge - należy go odłączyć.
 • Sprawdź, czy wersja przeglądarki z poziomu której będziesz dokonywać pomiaru jest zaktualizowana.
 • Zamknij wszystkie karty w przeglądarce, z pomocą której będziesz wykonywać speed test.
 • Jeśli test prędkości będzie wykonywany na laptopie - podłącz zasilanie, inaczej wynik może być zaniżony nawet o 30%(!)
 • Przed nawiązaniem pomiaru należy wyłączyć wszystkie programy - nie tylko VPN, ale nawet te działające w tle.
 • Jeśli do stacji bazowej (bridge) są podłączone też inne urządzenia (np. konsola) - też należy je odłączyć.

Speedomat Żary - Licencjonowany Test Szybkości Internetu
Opinie użytkowników z Żar

4.8/5.0 - ilość ocen: 1662

"Twierdzę, iż wybór tej firmy to był nadzwyczaj wyśmienity wybór. Jeżeli chodzi o połączenie to w gruncie rzeczy stabilne oraz prędkie. Początkowo podpisałem umowę na usługi dla domu, ostatecznie zdecydowałem się też na pakiet dla . Od początku jestem mega usatysfakcjonowany. Duży plus za kontakt, któremu nic nie wolno zarzucić. Żadne moje zapytanie nie było pozostawione bez odpowiedzi. Jeżeli wypatrujecie stosownego dostawcy we Żarach, twierdzę, że ta zadowoli was nawet wtedy, kiedy tak właściwie macie wysokie wymagania. Mnie bez liku czasu zajęło odszukanie porządnej firmy, która rzeczywiście dotrzymywałaby tego, co obiecywała na etapie podpisywania umowy. Miłym zaskoczeniem jest interesująca cena - odszukanie światłowodu w takiej stawce jest nadzwyczaj zawiłe. Bezpośrednio polecam."

Leon / 2023-03-24

"Żary i solidna sieć? To połączenie długo wydawało mi się niewykonalne. Przetestowaliśmy kilku dostawców i w każdym przypadku jakość usług pozostawiała wiele do życzenia. Na szczęście trafiliśmy na tą firmę, co okazało się najlepszym wyborem, jakiego mogliśmy dokonać. Wszystkie formalności załatwiliśmy błyskawicznie. Już po podłączeniu okazało się, że to najlepsza sieć dla domu. Łącze działa bez zarzutu. Transmisja danych jest de facto ponadprzeciętna. Choćbym chciała to nie mam do czego się przyczepić. Nawet w owym czasie, kiedy oglądamy jakiś film wszystko działa bez zarzutów. Gigantyczny walor za jakość obsługi klienta. Żadne nasze pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Wszystko od początku do końca nam wyjaśniono. Do tego wybitnie atrakcyjna cena, co czyni ofertę jeszcze bardziej wartościową."

Ludwik / 2023-01-20

"Nie wyobrażam sobie prowadzonego przez nas życia bez dostępu do sieci. cała rodzina z niej korzysta. Praca zdalna zmusiła nas do poszukiwania w samej rzeczy solidnego oraz prędkiego łącza, jakie nie zawiedzie nas w najmniej dobrym momencie. Żary to dużo dostawców, lecz jak się okazało większa część z nich tylko przyrzeka. W następstwie tego w samej rzeczy się cieszyliśmy, kiedy tak właściwie udało się nam trafić na tego dostawcę. Niezwykle szybko okazało się, iż to, co obiecuje jest naprawdę rzeczywistością. Jeżeli chodzi o transfer danych, to nie mogę się przyczepić. Nic się nie zacina, prędkość taka, jak obiecywali. Nawet kiedy tak właściwie w tym samym czasie wszyscy korzystamy z sieci, wszystko funkcjonuje tak, jak należy. Moim zdaniem to pierwszorzędny w Żarach światłowód dla domu, jaki nie zawodzi. Wreszcie nie mamy kłopotów z oglądaniem filmów lub wysyłaniem wielkich plików."

Zofia / 2022-12-05

Dołącz recenzję


© 2024